СПОЛУЧНИК. УЗАГАЛЬНЕННЯ

 



1. Тема уроку

Сполучник як службова частина мови. Підготовка до контрольної роботи




Сполучник як службова частина мови. Підготовка до контрольної роботи



2. Цілі уроку

Систематизувати та узагальнити знання про морфологічні ознаки сполучника, зміцнити навички розрізнення сурядних і підрядних сполучників, відпрацювати правопис складних сполучників та правила постановки розділових знаків у простих і складних реченнях, розвивати культуру мовлення та готувати учнів до успішного виконання тестових завдань.


3. Перебіг уроку

І. Організаційний етап

• Перевірка готовності до уроку.


ІІ. Актуалізація опорних знань (Інтелектуальна розминка)

Вправа «Так чи Ні»:

1. Сполучник — це самостійна частина мови? 

2. Сполучники бувають сурядності та підрядності? 

3. Сполучник відповідає на питання?

4. Чи виступає сполучник членом речення?




ІІІ. Систематизація теоретичного матеріалу

Блок 1: Морфологія та види.






Блок 2: Правопис.




Блок 3: Відмінність від однозвучних слів.





IV. Практикум (Робота над типовими завданнями КР)

1. Пунктуаційний диктант (або робота зі схемами):


1. Теплий дощ пройшов і трава миттєво зазеленіла.

2. Мама купила в магазині солодкі яблука і соковиті груші.

3. Ми хотіли піти на прогулянку проте небо затягли важкі хмари.

4. Хлопці швидко закінчили роботу і пішли грати у футбол.

5. У лісі ми збирали суниці і дуже смачні й солодкі чорниці.

6. Настала осінь і птахи почали готуватися до далекого перельоту.

7. Вчителька пояснювала нову тему й учні уважно записували правила.

8. Сонце вже сіло за обрій і на небі з'явилися перші зорі.

9. Вечір був тихий і зоряний.

10. Я прочитав цікаву книжку і розповів про неї друзям.



2. Правописний тренажер (Разом чи окремо?):


1. Що(б) не трапилося, ми завжди маємо залишатися людьми.

2. Я прийшов до тебе, що(б) обговорити плани на вихідні.

3. Як(би) я хотів зараз опинитися на березі моря!

4. Як(би) ви вчилися так, як треба, то й мудрість би була своєю.

5. Про(те) рішення ми дізналися лише наступного ранку.

6. На вулиці було холодно, про(те) сонце світило яскраво.

7. Потрібно багато працювати, за(те) результат вас вразить.

8. Не берися за(те), чого не вмієш робити.

9. Ми зупинилися, тому(що) дорога попереду була розмита.

10. При(тому) будинку був чудовий сад із квітами.


 3. Правописний тренажер (і чи й?):



V. Контрольно-діагностичний етап

Міні-тест (на 5-7 хвилин):


Взаємоперевірка: Учні обмінюються зошитами та звіряють відповіді за ключем.


VI. Підсумок уроку

Вправа «Чек-лист готовності»: Учні позначають теми, які вони знають добре, і ті, які ще потрібно повторити вдома.

• Оцінювання активності на уроці.



VII. Домашнє завдання

• Повторити уроки та правила в підручнику.

• Виконати варіант тренувальної контрольної роботи на с.187,188. 



Коментарі

Популярні публікації